Akcja „Lato w mieście”

Lekcja gry w golfa dla najmłodszych.

Akcja „Lato w mieście – Całoroczny Ośrodek Narciarski Szczęśliwice 2013” to m.in. jedna z większych naszych akcji promujących golfa w środowiskach dziecięcych w Warszawie. Ponad 1500 dzieci przez dwa miesiące dowie się o golfie w sposób bezpośredni, uczestnicząc w godzinnych zajęciach podstaw golfa. Zajęcia prowadzone są przy wykorzystaniu specjalnej metodyki, stworzonej przez zespół Fundacji Golf4ALL, na potrzeby tego projektu.

Sprzęt używany w Wielkiej Brytanii do nauki podstaw golfa służy doskonale również w trakcie tego projektu. Zestaw short golfa jest doskonałym narzędziem zachęcającym dzieci do uprawiania golfa jako świetnej zabawy na świeżym powietrzu. Na nasze potrzeby został on wypożyczony, dzięki uprzejmości Polskiego Związku Golfa.

Nasze tegoroczne działania w Szczęśliwicach pokazują, że golf znajduje uznanie najmłodszych i jest doskonałą dyscypliną do zabawy i rozwoju nowych umiejętności. Odwiedzają nas też grupy dzieci niepełnosprawnych, które pokochały golfa od pierwszego zagrania. Golf to przecież sport, który wyrównuje szanse poprzez swoje zasady i technikę gry, a ta zależy nie tyle od siły i sprawności, ale od tego czy zastosujemy prawidłowo system dźwigni, huśtawkę (czytaj: swing).

Akcja w Szczęśliwicach przybrała też formę szerokiej promocji golfa wśród mieszkańców Mazowsza.

Pomocny okazał się serwis internetowy, który zamieścił obszerną foto-relację na stronie, jak również nagłośniane naszych działań przez media lokalne, m.in.: TVP i sportowego wydania Kuriera Warszawskiego  oraz innych mediów.

top